woningaanbod bedrijfspanden

Feitjes over 2017 uit de NVM Businessdatabase


Ook in 2017 is er hard gewerkt om de kwaliteit van de database naar een hoger plan te tillen. Hier zijn wij ontzettend trots op en daarom willen wij via deze weg onze leden dan ook hartelijk bedanken voor hun bijdrage hieraan! Door de datakwaliteit te verbeteren kunnen betere analyses worden gedaan, gebaseerd op de database. Hieronder is een aantal leuke feitjes in kaart gebracht. Alle analyses zijn gebaseerd op het jaar 2017. U leest het allemaal hieronder.

Het grootste en het kleinste transactieoppervlak
Deze zijn gebaseerd op de totale transactieoppervlakte van een object. Bouwgronden zijn uitgesloten voor deze analyse.

Het object met de grootste totale transactieoppervlak staat in Maastricht. Het object betreft een distributiepand en heeft een transactieoppervlak van 26.241 m².

In schril contrast staat daar het object met de kleinste transactieoppervlak tegen over. Het gaat hier om een garagebox in Amsterdam en bedraagt 8 m².

De hoogste vraagprijs
Het duurste object in de database heeft een vraagprijs van maar liefst € 14.750.000 en staat in Ritthem.   

Géén 1 euro afmeldingen meer
In het schema hieronder is weergeven dat de 1 euro transacties zijn teruggedrongen tot 1%. Naar aanleiding van een mailactie door het Loket Datakwaliteit in de maand mei 2017, worden er géén 1 euro transacties meer ingevuld!

Jaar    Aantal 1 euro transacties   Percentage van totaal
20164714%
20171021%


De week met de meest verkochte objecten

De meeste objecten zijn verkocht in week 40, 2 t/m 8 oktober. In totaal waren dit 387 objecten.

Hoofdfunctie
Om een beeld te schetsen van de soorten transacties van dit jaar, is het onderstaande overzicht opgesteld. De ingetrokken objecten zijn hierin niet meegenomen. 

HoofdfunctieAantal   
Bedrijfsruimte6.251
Belegging56
Bouwgrond156
Horeca361
Kantoorruimte4.424
Leisure2
Maatschappelijk vastgoed           11
Overige148
Verhard buitenterrein3
Winkelruimte3.715
Totaal15.127


Afdelingen

De cijfers over de transacties zijn in vergelijking t.o.v. het vorige jaar. Hieronder is af te lezen dat regio zuid de grootste procentuele verandering heeft van 20%.

Business Regio    Transacties 2017   Transacties 2016  Verandering 
Zuid2.7402.28520%
Midden2.1211.82017%
Oost1.9871.73615%
West Zuid3.1092.9565%
Noord Oost2.3292.2364%
West Noord2.8182.7094%
Totaal15.12713.77110%
 

*De bovenstaande analyses zijn gebaseerd op de cijfers uit de NVM-database.

Bron: NVM